Alternatywa dla tradycyjnych kartonów.

Wiele osób narzeka na to, że ich produkt lub prezent podczas wysyłki uległ uszkodzeniu w zwykłym kartonie lub ten niezaklejony wygląda nieestetycznie. Na szczęście nie jesteśmy skazani na ten rodzaj zapakowania danej rzeczy. Mamy kilka świetnych alternatyw do tradycyjnych kartonów.

Niesamowitym rodzajem zapakowania jest folia stretch. Jest to również jeden z najpopularniejszych materiałów służących do zabezpieczania i opakowywania na przykład przesyłek. Po prostu owija się nią dany produkt, by uniknąć wszelkich usterek lub go ustabilizować, przywiązując go dodatkowo do posiadanych palet ładunkowych. Można nią bez problemu owijać małe i duże produkty. Jest wykonana z polietylenu liniowego, dzięki czemu jest niezwykle rozciągliwa i wytrzymała, przez co prawie nie da się jej rozerwać. Do tego jeśli mamy przezroczystą folię stretch, to możemy bardzo łatwo zidentyfikować owinięty nią produkt.

Jeśli chcemy dobrze dokleić czymś daną paczkę możemy również użyć pewnych dwóch rodzajów taśm. Taśmy polipropylenowe są bardzo tanie i w przemyśle stosuje się je do pakowania towarów zarówno za pomocą urządzeń ręcznie sterowanych, jak i przy pomocy maszyn automatycznych. Najczęściej występują w kolorze białym i są niezwykle odporna na czynniki chemiczne i atmosferyczne. Drugim, bardzo wytrzymałym rodzajem są taśmy pakowe. Również stosuje się je w przemyśle do zaklejania i zabezpieczania paczek. Są też bardzo rozciągliwe. W przeciwieństwie do taśm polipropylenowych bardzo popularne są różne odmiany kolorów i długości tych taśm, a nie tylko jedna.

Folie stretch, taśmy polipropylenowe i taśmy pakowe to świetny sposób na pakunek naszej wysyłki, prezentu lub towaru, w zależności o której z nich mówimy. Są one tanie i niezwykle innowacyjne.

Więcej: taśmy poliesterowe