Portfel damski

Jestem kobietą więc nie noszę pieniędzy po kieszeniach, jak to w zwyczaju mają mężczyźni. Za każdym razem kiedy składam spodnie męża, wszystkie drobne monety rozsypują się z kieszeni po całej podłodze. Rzadko się zdarza, że mężczyzna korzysta z portfela. Ja na ten przykład mam portfel damski i zawsze go noszę w torebce. Mój mąż dobrze wie do czego on służy, bo kiedy szuka drobnych to zawsze wie gdzie je można znaleźć. Czasem wkurza mnie to jego grzebanie w mojej torebce, ale jakoś to znoszę.
Każda elegancka kobieta ma w torebce portfel lub portmonetkę. Czym one się różnią? Zazwyczaj tym, że portmonetka ma jedną lub co najwyżej dwie komory na pieniądze zamykane na klips, a portfel ma kilka przegródek nie tylko na pieniądze, ale i na zdjęcia, czy karty bankowe lub dokumenty. Ja raczej nie noszę tego wszystkiego razem, ale portfel muszę mieć. Czasem mi się zdarzy, że w pośpiechu przy kasie wrzucam luzem do torebki jakieś drobniaki. Poza tym od dawna kobiety noszą torebki, portmonetki czy portfele damskie. Mężczyźni torebek nie noszą, ale za to lubią przypiąć do paska w spodniach saszetkę, w której noszą swoje skarby, typu dokumenty, czy pieniądze, lub telefon komórkowy.
Często oglądam portfele damskie, bo wiadomo przecież, że jeden nie wystarczy do końca życia. Kobiety lubią nosić takie gadżety pod kolor swojej torebki, więc czasem mają ich po kilka sztuk. Ja na szczęście nie jestem rozrzutna i mam tylko dwie torebki i do nich jeden portfel w kolorze czerwonym. Podobno ten kolor utrzymuje pieniądze.