Różne rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych

Niektóre panie będące w ciąży, wymagają rehabilitacji. Fizjoterapia a ciąża -stanowi dla wielu osób dylemat. Niestety należy uważać jakim zabiegom fizjoterapeutycznym się poddajemy. Wszelkie zabiegi opierające się na działaniu pola magnetycznego powinny być wykluczone, ponieważ mogą zaszkodzić dziecku lub nawet wywołać poronienie. Również wszelkie zabiegi z użyciem wysokiej temperatury są niewskazane, dotyczy to min. korzystania z sauny, czy rozgrzewających naświetleń w okolicy lędźwiowej.
Fizjoterapia a rehabilitacja to działania, które są ze sobą powiązane. Rehabilitacja jest pojęciem szerokim i ma na celu poprawienie zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka, w jej skład wchodzi właśnie fizjoterapia.Dzięki różnym osiągnięciom technologicznym istnieje wiele skutecznych metod wspomagających zdrowie pacjenta. Opierają się one na działaniu pola magnetycznego, ultradźwięków, terapii laserowej.
Bardzo ważne jest dawkowanie tych zabiegów i ich systematyczność oraz stopniowe wprowadzania dawki. Zazwyczaj zalecane są zabiegi po 10 spotkań, przez dwa tygodnie nie licząc weekendów. Oczywiście to wszystko zależy od rodzaju schorzenia i efektów leczenia.
Jeśli chodzi o zabiegi krioterapii są one krótkie, stosuje się je od 30 s do 3 min., ponieważ mamy tu do czynienia ze skrajnie niskimi temperaturami. Światłolecznictwo opiera się na działaniu promieniowania podczerwonego, jest ono regulowane natężeniem światła oraz długością zabiegu. Bardzo dokładnie ustala się dawkę promieniowania nadfioletowego dla każdego pacjenta.

Zobacz: Jak działa fizjoterapia?