Salon marzeń – jak go zaprojektować?

Każdy z nas chciałby mieszkać w pięknym, a zarazem przytulnym domu. Jeżeli stajemy przed zadaniem wybudowania naszego własnego lokum, często łamiemy sobie głowę nad tym, jak to zrobić, żeby nie tylko dogodzić naszym zmysłom estetycznym, ale też żeby w środku było jak najbardziej funkcjonalnie. Problem ten dotyczy zwłaszcza tych z nas, dla których projektowanie wnętrz nie jest fajnym, miłym i przyjemnym zajęciem. Zatem specjalnie dla osób, które nie urodziły się jako zawodowi projektanci, przedstawiamy poniżej kilka wskazówek dotyczących projektowania salonu. Na co należy w szczególności zwrócić uwagę?
Po pierwsze, powierzchnia. Oczywiście, zależy ona od tego, jak duży jest nasz dom, ale na ogół w tej kwestii panuje jedna żelazna zasada: im większy, tym lepszy. Musimy jednak pamiętać, żeby mieć również na uwadze inne pomieszczenia. Zachowanie odpowiednich proporcji między pokojami jest też bardzo ważne.
Po drugie, wysokość. Należy ją dostosować do wielkości salonu. Im większe pomieszczenie, tym wyżej powinien być sufit. Wysoki salon daje poczucie większej przestrzeni. W szczególności dużą wagę do wysokości pomieszczenia powinniśmy przywiązywać, jeżeli będą w nim często przebywały osoby o dość dużym wzroście – nie chcemy przecież, żeby ktoś musiał się schylać we własnym salonie lub bał się podskoczyć, prawda?
Po trzecie, kształt. Salon o małych wymiarach najlepiej będzie stworzyć na kształt kwadratu lub prostokąta, natomiast jeżeli dysponujemy większą powierzchnią, warto pomyśleć o bardziej wymyślnym, oryginalnym kształcie, który wyróżni salon na tle innych pomieszczeń.
Powyższe trzy zasady z pewnością ułatwią ci zaprojektowanie wymarzonego salonu. Na co więc czekasz? Bierz się do pracy!

Źródło: Lofft wykańczanie wnętrz