Jak poprawić działanie umysłu?

Poprawa koncentracji to istotna rzecz nie tylko dla osób uczących się. W jaki sposób można poprawić działanie umysłu i o czym warto pamiętać decydując się na stosowanie do tego celu suplementów diety?

Nauka koncentracji to przede wszystkim odpowiednie ćwiczenia. Codzienne zadania, które aktywują różne części mózgu pozwalają na zwiększenie jego wydajności. Dlatego warto jest poświęcić czas na nowe aktywności, takie jak nauka języków obcych czy obsługa nowych urządzeń. Takie czynności nie powinny mieć jednak wiele wspólnego z rutynowymi działaniami. Powtarzalne czynności często „usypiają” umysł i sprawiają, że koncentracja spada. Dlatego, jeśli jest to tylko możliwe, należy zmienić nieco swoje przyzwyczajenia. Niekiedy do tego celu wystarczy wybrać inną niż zazwyczaj drogę do pracy. By zwiększyć efektywność umysłu można również spróbować medytacji w połączeniu z odpowiednią muzyką. Najczęściej polecane do tego celu są kompozycje Mozarta.

Brak koncentracji może być również spowodowany niedoborami w diecie. W takim przypadku można wspomóc się suplementami zawierającymi witaminy z grupy B. W niektórych sytuacjach, które wymagają dużej koncentracji dobrze jest zażywać preparaty witaminowe zawierające także kofeinę i taurynę. Nie należy jednak przekraczać zalecanej dawki, ponieważ może to wywołać przeciwny efekt – zwiększoną nerwowość.

Więcej: http://brainboosters.pl/