Zwierzęta domowe a maty odkażające

Dla wielu osób mieszkające z nimi w gospodarstwie domowym zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi i źródłem radości. Zwierzęcy współtowarzysz oznacza też jednak konieczność szczególnej dbałości o jego zdrowie, zwłaszcza, że zazwyczaj instynktownie stroni od jawnego okazywania dolegliwości i widoczne gołym okiem objawy mogą niekiedy oznaczać zaawansowane stadium choroby. Jednym ze skutecznych sposobów zapobiegania niechcianym schorzeniom jest używanie wyrobów takich jak maty dezynfekcyjne.

Osoby posiadające psy czy koty wiedzą, że buty są dla zwierzaków obiektem godnym najwyższej uwagi. Można je gryźć, wrzucić do nich piłeczkę do aportowania, ocierać się o nie albo też wygodnie na nich ulokować. Niestety, są też potencjalnym źródłem zwierzęcych dolegliwości zdrowotnych, takich jak grzybica, świerzb, czy koronawirusy, które dostają się do mieszkań na podeszwach butów.
Jako że nie każdy ma możliwość trzymania obuwia w zamykanej szafce i odseparowania go od zwierząt, stąd też warto nabyć maty odkażające, takie same, jak używane w gabinetach weterynaryjnych czy laboratoriach.
Maty dezynfekcyjne są zwykle zaopatrzone w gąbkę chłonną, którą nasącza się preparatami odkażającymi o szerokim spektrum działania. Gąbka stanowi zwykle warstwę usuwalną (można ją wymienić na nową lub uprać), a środki, którymi jest nasączona, używane w takim stężeniu, aby nie powodować alergii i podrażnień. Mimo to pamiętać należy, aby nie pozwalać wylegiwać się na nich zwierzętom, tak więc maty odkażające powinno się umieszczać na zewnątrz użytkowanych pomieszczeń.

Więcej: Maty dezynfekcyjne Producent