Sufity napinane – nowe możliwości aranżacyjne
Nowocześnie wyglądające biuro, sala banku to wizytówka firmy. Niemożliwe jest przeprowadzanie remontów co 2-3 lata, bo po pierwsze jest to uciążliwe dla klientów, po drugie kosztowne. Jest jednak alternatywa.
Sufit napinany – zalety zastosowania
Sufity napinane to stosunkowe nowe rozwiązanie, które szybko zyskuje na popularności. Decydujący wpływ mają na to:
• koszty porównywalne z podobnymi rozwiązaniami, ale im powierzchnia mniejsza, tym cena za metr kwadratowy niższa,
• krótki czas montażu – kilka do kilkanaście godzin,
• można zastosować w każdym rodzaju pomieszczeń,
• lekkość konstrukcji – nie obciąża stropu,
• możliwość samodzielnego montażu.
Sufit napinany – nieograniczone możliwości
Sufity napinane wykonane są z wytrzymałej, wodoodpornej folii PCV, dzięki temu mają zastosowanie w każdym rodzaju pomieszczeń i dodatkowo chronią przed zalaniem. Folia może być wykonana w dowolnym kolorze, może być także wykonany na niej dowolny nadruk np. logo firmy. Jeszcze większe możliwości aranżacyjne dają sufity napinane wielopoziomowe oferowane przez niektóre firmy. Takie sufity mogą wypełniać nisze lub tworzyć dodatkowe elementy dekoracyjne.
Ciekawe efekty można osiągnąć montując oświetlenie LED między stropem a sufitem napinanym. Światło jest wtedy rozproszone i tworzy szczególnie przyjemną atmosferę. Oczywiście oświetlenie można montować także w tradycyjny sposób.
Wykonanie sufitu napinanego nie jest trudne, ale wymaga precyzyjnego wykonania pomiarów (długość, szerokość, przekątne) oraz kolejności rozwieszania zgodnie z instrukcją producenta (najpierw po przekątnych). Przy dużych powierzchniach lepiej zlecić to firmie wykonującej sufit napinany, która nie tylko zapewni idealnie gładką powierzchnię, ale udzieli też wieloletniej gwarancji.